Český funerální design se představuje

Český funerální design se představuje

Problematický vztah člověka i společnosti ke smrti, pohřbívání a posledním věcem člověka má za následek také to, že předmětům a místům s tím souvisejícím nevěnujeme žádnou nebo malou pozornost. Jejich funkčnost, osobitost a estetická hodnota nám přitom může pomoci rozloučit se s blízkými a milovanými osobami, vzpomínat na ně a zároveň rehabilitovat uvadající funerální kulturu.

Správa pražských hřbitovů se proto rozhodla prozkoumat tvorbu českých umělců a designérů, ale také výrobců a prodejců, a společně s CZECHDESIGN připravila tuto kolekci funerálních produktů, která je dostupná na českém trhu. Představují alternativu k běžné produkci a nabízejí trochu odlišný přístup těm, kterým není příjemná sériová produkce. Urny, náhrobky a funerální grafika jsou často originály k dostání přímo u jejich autora – designéra či umělce. Všechny uvedené produkty jsou dostupné ke koupi či objednání na zakázku u uvedeného autora či firmy.

Praktické informace a údaje o ceně najdete v informačním letáku, který je zdarma k vyzvednutí na našich správách, v infocentru SPH na Olšanských hřbitovech a ke stažení zde: Funeralni design letak 2016

 

leták1leták2

Další informace naleznete také v článku:  http://www.czechdesign.cz/temata-a-rubriky/pamatka-zesnulych-s-ceskym-designem

 

 

Na Olšanských hřbitovech si můžete prohlédnout několik návrhů náhrobků, které jsou instalované v blízkosti hlavní brány do hřbitova, u Ústřední obřadní síně.

DSC_0682 DSC_0685  IMG_2305

DSC_0721