František Muller byl tragicky zahynuvší pilot, vojín 4. leteckého pluku. Narodil se v Hlavečníku u Nového Bydžova, ale později se s matkou se přestěhoval do Prahy. Podle nápisu na náhrobku byl prvním a zároveň nejmladším absolventem pilotní školy Masarykovy letecké ligy a její pražské župy Dr. Zdeňka Lhoty. V listopadu roku 1933 byl František odveden do armády a nastoupil jako vojín k cvičné letce 4. leteckého pluku. Absolvoval kurs leteckého pomocného mechanika s výtečným prospěchem, kde skončil jako druhý ze 60 žáků. Bohužel krátce na to zemřel z blíže neurčených příčin na krvácení do mozku. 

Masarykova letecká liga vznikla v roce 1926 na základech Masarykova leteckého fondu, který byl založen prezidentem Masarykem za účelem šíření a propagace letectví zejména mezi mládeží. Liga mimo osvětové činnosti organizovala a pořádala také pilotní výcvik a to jak plachtařský, tak i na motorových strojích. Pražská župa nesla čestné jméno jednoho z průkopníků letectví u nás, JUDr. Zdeňka Lhoty, který svůj život předčasně ukončil při letecké havárii v Římě roku 1926.

Hrob Františka Mullera se nachází na Olšanských hřbitovech 2. obecní hřbitov odd. 8, hrob č. 118, roku 2015 byl zařazen do Projektu adopce významných hrobů a dosud nebyl adoptován.

Odkaz na adopční stránky: hrbitovy-adopce.cz