KREMATORIUM MOTOL

Obřadní síň Motol

Obřadní síň Motol<br />

Kontakty

Obřadní síň Motol
Plzeňská 30/233, 150 00 Praha 5 – Motol

  • Kapacita 100 osob, z toho 44 míst k sezení
  • Reprodukovaná hudba
  • Dvě velké obrazovky – možnost zobrazit video, fotografie či text
  • Bezbariérový vstup. Lidé s pohybovými obtížemi mohou automobilem vjet do areálu hřbitova a přijet až k obřadní síni.
  • Vytápění
  • Prostorné parkoviště se nachází se před branou do areálu krematoria a hřbitova
  • Nejbližší stanicí MHD je tramvajová zastávka Krematorium Motol (přímo před vstupem do areálu)

Jak rozloučení probíhá?

Před samotným obřadem

Třicet minut před zahájením obřadu se vypravitel pohřbu setká s obřadníkem v jeho kanceláři – ta se nachází v levé části budovy, stejně jako čekárna pro pozůstalé. Společně se dohodnou na detailech obřadu a vypravitel zároveň může obřadníkovi předat paměťový nosič s vybranou hudbou a text, který má být při obřadu přečten, a zkontrolovat si květinovou výzdobu.

Rozloučení u otevřené rakve

Pokud chtějí pozůstalí před obřadem zesnulého vidět* (tento úkon je označován jako „výstav“), mají k dispozici speciální místnost, která je vyhrazena a uzpůsobena právě pro tento účel. Do místnosti pro výstav zesnulého uvede pozůstalé obřadník, a to zpravidla 15 minut před obřadem.
* Právo rozhodnout o otevření rakve má ze zákona pouze vypravitel pohřbu – svůj souhlas uděluje na místě podpisem příslušného dokumentu.

Vlastní obřad

Na obřad včetně přípravy je standardně vyhrazeno 60 minut času, z toho pak přibližně 30 minut připadá na konání samotného obřadu. Vypravitel pohřbu a nejbližší pozůstalí čekají před obřadem zpravidla v předsálí (čekárně), odkud je pak obřadník uvede do obřadní síně. Obřadník také provádí pozůstalé celým rozloučením a dohlíží na jeho průběh a může zastat i úlohu řečníka a přečíst smuteční proslov. Konkrétní podoba obřadu se ale samozřejmě vždy řídí přáním vypravitele pohřbu.

O obřadní síni

Tato obřadní síň se nachází v areálu motolského hřbitova. Stojí na návrší za malým jezírkem u rozptylové loučky a je obklopena lesem, který celému místu dává nezaměnitelný poklidný ráz. Síň má skleněnou vnější stěnu, kterou lze otevřít, čímž se kapacita obřadní síně navýší a současně se projasní atmosféra samotného obřadu. Tato alternativa přichází v úvahu zejména v jarních a letních měsících – je ovšem třeba domluvit se na ní předem, tedy už během sjednávání pohřbu.

Fotogalerie