čtvrtek 6. 6. ve 14:30 hod. – Olšanskými hřbitovy za osobnostmi 20. století
Procházkou si připomeneme osobnosti, které si často ještě sami dobře pamatujeme. Mezi ně patří oblíbení herci, výtvarní umělci i literáti – Josef Lada, Adolf Born, Vladimír Menšík, Rudolf Hrušínský, Jiří Voskovec a Jan Werich, Ladislav Smoljak a mnozí další.
Provede vás Kamila Jurajdová.   
Sraz účastníků je před hlavní branou (zastávka Olšanské hřbitovy).

středa 12. 6. v 17:30 hod. – Procházka Malvazineckým hřbitovem
Hřbitov, který vznikl podle návrhu architekta Antonína Barvitia, je zajímavý mnoha umělecky cennými náhrobky a množstvím zde pochovaných významných osobností; patří mezi ně například Jakub Arbes, Ladislav Klíma, Jiří Karásek ze Lvovic, Milan Machovec, Egon Bondy, Růžena Vacková, Ondřej Sekora a mnozí další.
Provede vás Kateřina Svobodová Konečná.
Sraz účastníků je u hlavní brány do hřbitova (ulice U Smíchovského hřbitova).

úterý 18. 6. v 17:30 hod. – Procházka Vinohradským hřbitovem
Zavzpomínáme na Jiřího Šlitra, který by letos oslavil sto let, ale také na řadu dalších literátů, hudebníků, herců, výtvarných umělců a dalších osobností veřejného života, často mezinárodního významu, kteří jsou zde pochováni: rodina prezidenta Václava Havla, sochař Otto Gutfreund, architekt Jan Kotěra, výtvarník Jiří Kolář a mnozí další.
Provede vás Kateřina Svobodová Konečná.
Sraz účastníků je před hlavní branou (zastávka Vinohradské hřbitovy).

sobota 22. 6. ve 13:00 hod. – Nejstaršími částmi Olšanských hřbitovů
Projdeme historií Olšanských hřbitovů, povíme si o významných osobnostech národního obrození zde pochovaných a povšimneme si umělecky cenných pomníků období od konce 18. do poloviny 19. století  z dílen V. Prachnera, bratří Maxů, dynastie Platzerů a dalších.
Provede vás Tereza Frindová.
Sraz účastníků je před hlavní branou (zastávka Olšanské hřbitovy).

čtvrtek 27. 6. v 17:30 hod. – Procházka Ďáblickým hřbitovem
Procházka hřbitovem v mnoha směrech výjimečným – podle velkorysého návrhu arch. Vlastislava Hofmana má jako jediný na světě kubistické tvarosloví. My však svou pozornost zaměříme především na pohřebiště obětí popravených a umučených v dobách represivních režimů. Na hřbitově najdeme i první české přírodní pohřebiště Les vzpomínek a nyní i unikátní Luční hřbitov.
Provede vás Kateřina Svobodová Konečná.
Sraz účastníků je u hlavní brány do hřbitova (zastávka Sídliště Ďáblice).

sobota 29. 6. ve 13:00 hod. – Umělci a umělecká díla na Olšanských hřbitovech Procházka je věnována zajímavým sochařským dílům na Olšanských hřbitovech a jejich tvůrcům – od Františka Bílka po Olbrama Zoubka.
Provede vás Tereza Frindová.
Sraz účastníků je před hlavní branou (zastávka Olšanské hřbitovy).

PŘI NEPŘÍZNIVÉM POČASÍ SE VYCHÁZKA NEKONÁ.
Doporučený maximální počet účastníků je 20 osob. Na všechny námi pořádané procházky je vstup zdarma.
Pro dotazy kontaktujte infocentrum e-mailem infocentrum@hrbitovy.cz nebo tel. 272 011 126 (denně 8:30-17:00 hod.). Sledujte nás na Facebooku.